W Pińczowie powstaną nowe mieszkania socjalne

Dwanaście mieszkań socjalnych o powierzchni od 21 do 45 mkw. powstaje przy ulicy Słabskiej w Pińczowie. Część z nich będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budynek przy Słabskiej to dawny budynek administracyjny PGKiM. Aktualnie trwają tam szeroko zakrojone prace remontowe i budowlane. Powstanie tam 12 mieszkań socjalnych o zróżnicowanej powierzchni – od 21 do 45 mkw. Pięć z nich ulokowanych będzie na parterze, a dwa dodatkowo będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Siedem pozostałych zmieści się na piętrze.

ZOBACZ TEŻ: W gminie Pacanów powstaje ośrodek terapii dla osób z podwójną diagnozą

Obecne zaawansowanie prac jest oceniane na około 45%. Wykonawca ma już za sobą prace rozbiórkowe i murarskie, budynek ocieplono oraz wymieniono więźbę dachową i samo pokrycie dachu. W oknach i drzwiach zewnętrznych założono nową stolarkę, do mieszkań doprowadzono nowe instalacje oraz wykonano nowe przyłącze wodociągowe.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,4 mln zł. Gmina Pińczów otrzymała dopłatę w wysokości 45% przewidywanych kosztów przedsięwzięcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace remontowe zakończą się 31 sierpnia bieżącego roku.