Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich złożył rezygnację

Damian Urbanowski złożył rezygnację z funkcji dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W grudniu ubiegłego roku dwóch zastępców Urbanowskiego zostało zatrzymanych przez CBA.

Damian Urbanowski złożył rezygnację we wtorek 12 stycznia. W przyszłym tygodniu zarząd województwa ma zająć się tą sprawą. Nie znamy oficjalnych przyczyn złożenia rezygnacji przez dyrektora ŚZDW. Jednak tuż przed świętami Bożego Narodzenia Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymań dwóch wicedyrektorów ŚZDW – Karola R. i Dariusza W. Według komunikatu CBA do tego tuż po przyjęciu przez jednego z nich korzyści majątkowej w wysokości 30 tys. zł. Obaj zastępcy zostali zatrzymani na 48 godzin, ale sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt w stosunku do nich. Nie przyznają się też do zarzucanych im czynów.

ZOBACZ TEŻ: Przeprowadzono sekcję zwłok 43-latka, który zginął w czasie policyjnego pościgu

Funkcjonariusze CBA wkroczyli też do samego ŚZDW. Interesowały ich dokumenty dotyczące przetargów i inwestycji nadzorowanych przez tę instytucję.

Według „Gazety Wyborczej”, Urbanowskiego zastąpi Jerzy Wrona, wicedyrektor Departamentu Infrastruktury Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego oraz radny z Ostrowca Świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.