Otworzono nowoczesny komisariat policji w Chęcinach

W ubiegłym tygodniu chęcińscy policjanci przeprowadzili się i rozpoczęli pracę w nowo wybudowanym komisariacie. Budynek spełnia wszelkie normy i zapewnia wysoki komfort pracy i obsługi interesantów.

Jednostka policji z Chęcin w ciągu ostatnich lat powiększała się. Przybywało funkcjonariuszy, sprzętu i radiowozów, a przez 20 lat nie zmieniały się za to warunki lokalowe. Komisariat policji mieścił się przy ul. Radkowskiej i był po prostu za mały jak na aktualne potrzeby mundurowych.

ZOBACZ TEŻ: W gminie Pacanów powstaje ośrodek terapii dla osób z podwójną diagnozą

W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej siedziby przy ul. Osiedle Północ 9. W ten sposób, za około 6,4 mln zł powstał trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 550 mkw., z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi. Budowa nowej siedziby rozpoczęła się w 2019 roku dzięki Programowi Modernizacji Policji. Co ciekawe, prace budowlane udało się zakończyć z półrocznym wyprzedzeniem. Swój wkład w inwestycję miała również gmina Chęciny, w ramach Funduszu Wsparcia Policji.

Jest to całkowicie nowy budynek z nowoczesnymi instalacjami teleinformatycznymi i wyposażeniem biurowym. Znajdzie się w nim miejsce dla 25 policjantów strzegących bezpieczeństwa mieszkańców trzech gmin: Chęciny, Piekoszów i Nowiny. Dla interesantów przygotowano przestronny parking, zaś dla radiowozów znajdzie się miejsce w garażach.

 

fot. swietokrzyska.policja.gov.pl