Świętokrzyskie: drogi krajowe i wojewódzkie przejezdne. Lokalnie błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w województwie świętokrzyskim są przejezdne. Drogowcy apelują o ostrożność, na niektórych odcinak tras może zalegać błoto pośniegowe, zajeżdżony śnieg.

„W nocy na drogach krajowych pracowało około 50 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Nie było żadnych większych problemów. Sprzęt cały czas jest w użyciu. Obecnie jest to około 40 pojazdów. Wszystkie drogi krajowe są czarne i mokre” – powiedział PAP Piotr Wnuk, dyżurny Punktu Informacji Drogowej kieleckiego oddziału GDDKiA.

Nieco trudniejsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich. Jak informuje dyżurny ŚZDW na niektórych odcinkach tras może zalegać błoto pośniegowe oraz zajeżdżony śnieg. Na drogach pracuje 28 piaskarek i solarek.

W Kielcach wszystkie główne trasy są przejezdne. Utrudnienia mogą występować na drogach osiedlowych. Do pracy skierowano 24 pługopiaskarki.

Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach zaznaczył, że drogi podzielone są na priorytety zimowego utrzymania. W pierwszej grupie znajduje się 80 różnych ulic będących miejskimi odcinkami dróg krajowych, dróg wojewódzkich oraz ulice głównego układu komunikacyjnego Kielc.

W drugiej grupie jest blisko 160 ulic, a w trzeciej niemal 270. W dwóch ostatnich kategoriach są m.in. ulice osiedlowe.

„Od godziny 6 w środę trwa również odśnieżanie chodników. Do oczyszczania ze śniegu m.in. przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej i chodników skierowano 70 osób” – poinformował.

Oficer dyżurny świętokrzyskiej PSP przekazał PAP, że strażacy nie odnotowali o poranku żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych.

Z informacji przekazywanych przez IMGW wynika, że opady śniegu występują w centralnej części woj. świętokrzyskie, a także w powiatach koneckim na północy oraz na Ponidziu i południu regionu.(PAP)

 

 

 

Autor: Wiktor Dziarmaga