Szpitale we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej z dodatkowym wsparciem unijnym

Pieniądze z tzw. „tarczy antycovidowej” trafiły do kolejnych szpitali w województwie świętokrzyskim. Dodatkowe środki otrzymały placówki we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej.

Lecznice we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej są partnerami projektu realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich: „Poprawa jakości i dostępności do usług zdrowotnych poprzez doposażenie Działu Kardiologicznego’’. Podpisanie aneksu do tego projektu pozwoliło na przekazanie wsparcia do obu placówek.

ZOBACZ TEŻ: Włamał się do BMW i 10 godzin próbował je uruchomić. Nakryli go właściciele auta

Dzięki aneksowi będzie możliwe dokupienie dodatkowego sprzętu i wyposażenia. Szpital w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 500 tys. zł, które zostaną spożytkowane na m.in. kolumnę endoskopową i koncentratory tlenu. Do tej pory skarżyski szpital otrzymał już 1,275 mln zł, za które zakupiono respiratory, pulsoksymetry, kardiomonitory, defibrylatory itd.

Szpital we Włoszczowie na mocy aneksu otrzyma 200 tys. zł, które przeznaczy na zakup sterylizatora parowego. Do tej pory włoszczowska lecznica otrzymała 1,690 mln zł wsparcia na walkę z koronawirusem.

– Pacjenci i kadra medyczna są szczególnie narażeni na skutki epidemii wywołanej przez COVID-19, dlatego Fundusze Europejskie stały się tak ważnym narzędziem w walce z epidemią. Dzięki unijnym środkom do szpitali trafi kolejny specjalistyczny sprzęt niezbędny do skutecznego leczenia osób zarażonych koronawirusem – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Łącznie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, w ramach projektu ,,Poprawa jakości i dostępności do usług zdrowotnych poprzez doposażenie Działu Kardiologicznego’’ przeznaczono  6,3 mln zł na wsparcie działań związanych ze zwalczaniem COVID-19.

 

fot. swietokrzyskie.pro