W Kielcach doszło do szczepień poza kolejnością?

Według doniesień medialnych, w Kielcach doszło prawdopodobnie do przypadku zaszczepienia na COVID-19 poza kolejnością. Miał się mu poddać jeden z radnych Koalicji Obywatelskiej. 

Portal wKielcach.info przekazał informację, że Karol Wilczyński, radny Koalicji Obywatelskiej oraz członek Rady Społecznej jednego z kieleckich domów pomocy społecznej zaszczepił się na koronawirusa. Miało do tego dojść w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ulicy Sobieskiego.

ZOBACZ TEŻ: Przeprowadzono sekcję zwłok 43-latka, który zginął w czasie policyjnego pościgu

Radny skorzystał ze szczepienia prawdopodobnie z racji zasiadania w radzie społecznej DPS-u. Jednak według interpretacji Ministerstwa Zdrowia, zasiadanie w radach społecznych nie kwalifikuje do tzw. „Grupy 0”. Należy do tylko niej personel medyczny szpitali, przychodni, DPS-ów, MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny tych placówek.

Dziś wiceminister sportu i posłanka PiS Anna Krupka, oraz radny PiS Marcin Stępniewski zwołali w tej sprawie konferencję prasową domagając się od prezydenta Kielc Bogdana Wenty podjęcia zdecydowanych działań wyjaśniających.

– Zwracam się do prezydenta Bogdana Wenty z wnioskiem o kontrolę w tej jak i innych placówkach i sprawdzenie, która z placówek wskazała pana Karola Wilczyńskiego do tego szczepienia – powiedziała Anna Krupka.

– Jeśli te informacje się potwierdzą, to tę sytuację należy określić zupełnym skandalem – ocenił radny Marcin Stępniewski – Oczekuję od prezydenta Bogdana Wenty przeprowadzenia kontroli we wszystkich jednostkach miejskich, które kierują na takie szczepienia i które dokonują takich szczepień, żeby zweryfikować, czy do tego typu nadużyć, jeśli te informacje się potwierdzą, nie doszło na szerszą skalę.