Zamek w Chęcinach zaprasza na „Ferie z historią w tle”

Bon turystyczny

W drugim tygodniu ferii zimowych Zamek Królewski w Chęcinach zaprasza wszystkich na wizyty osobiste jak i wirtualne uczestnictwo w atrakcjach przygotowanych dla dzieci, młodzieży i nie tylko.

Zamek w Chęcinach jest czynny codziennie od 9 do 15. W trakcie zwiedzania obowiązują takie same obostrzenia sanitarne jak wszędzie – a więc dystans, dezynfekcja i maseczki. To dobry pomysł na spacer i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

ZOBACZ TEŻ:  „Ferie po królewsku” online. Zaprasza m.in. Zamek w Sandomierzu

Ponadto codziennie na witrynach internetowych i zamkowych kanałach na mediach społecznościowych pojawiają się filmy i artykuły na temat Chęcin i Zamku Królewskiego. Odwiedzając strony internetowe:

http://www.zamek.checiny.pl

http://www.niemczowka.pl

http://www.cit.checiny.pl

– oraz konta na Facebooku, Instagramie i YouTube możemy poznać wiele ciekawych informacji na temat zamku, Niemczówki i miasta Chęciny. Dowiemy się np. jak wyglądały średniowieczne tańce oraz poznamy legendę o Białej Damie nawiedzającej warownię. Zamek w Chęcinach dołączył do wielu innych instytucji, muzeów i centrów kultury, które realizują zajęcia w formie on-line. Ferie spędzane w domu wcale nie muszą być nudne!

ZOBACZ TEŻ: Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku zaprasza na Wirtualne Ferie