Barlinek Industria Kielce w Final Four Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce wygrali na własnej hali z Telekomem Veszprem 31:27. Po raz szósty w historii klubu zagrają w Final Four tych rozgrywek.

Pierwsze spotkanie rozgrywane na Węgrzech zakończyło się remisem 29:29. W kieleckiej drużynie na mecz rewanżowy przygotowano jedną zmianę: Cezarego Surgiela zastąpił Szymon Wiaderny.

Początkowo zawodnicy Barlinka Industrii Kielce wyszli na czterobramkowe prowadzenie 6:2, jednak Telekom usiłował odrabiać straty. Mimo to kielczanie utrzymali w 1. połowie bezpieczne prowadzenie 18:12.

W II połowie szczypiorniści Telekomu wzięli się za odrabianie strat, jednak kielczanie nie dali sobie odebrać czterobramkowej przewagi. W 48 minucie prowadzili nawet 27:19, bezlitośnie wykorzystując każdy błąd węgierskich zawodników. Ostatecznie mecz zakończył się bezpiecznym wynikiem 31:27.

Final Four zostanie rozegrany w dniach 17-18 czerwca w Kolonii. Barlinek Industria Kielce występowała w tym prestiżowym gronie sześciokrotnie, a raz – w 2016 roku – wygrała rozgrywki LM.